Производител RENOLIT- Германија
Опис

Голем дел од дезените се надополнуваат со производителите на оплеменета иверка и постформинг и тие кои произведуваат ламинатен под. Дизајнерите ја имаат флексибилноста да ги комбинираат овие материјали и да произведат прекрасен мебел создавајќи привлечни ентериерни проекти.

3D колекцијата е претставена преку два индивидуални бренда со свои карактеристични и привлечни особини.

Колекција COVAREN

Оваа колекција содржи премиум 3D фолии со софистицирани површни структури. Неверојатно реалистичните дрвни дезени се скоро нераспознатливи од вистинското дрво, додека уни дезените, покрај мат финишите, содржат и металик ефект. Извонредните фолии во висок сјај се достапни во повеќе бои и брилијантни декори.

Колекција ALKOREN

Alkoren претставува класична колекција на дрвни и уни дезени. Застапени се повеќе видови на дрво во повеќе нијанси и тонови. Одберете даб, бука, јавор и цреша, како и други егзотични и модерни овошни дрва. Широкиот избор на уни бои покриваат палета од светли до темни, од живи до тивки нијанси.

Особини

■ Одлична механичка отпорност,
■ Отпорен на температури вообичаени за кујните,
■ Слој од задната страна за долгорочна и стабилна врска со медијапанот.

Повеќе информации

Кликнете на терминот да дознаете повеќе:

Површини | Профилирање на медијапанот | Рачки

 • COVAREN Високо сјајни декори

  Дебелина 0,5 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 4,400 5,300 6,160 Цената се однесува на м2 пластифицир ...

 • COVAREN Фантазиски декори

  Дебелина 0,35 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 3,400 4,300 5,170 Цената се однесува на м2 пластифици ...

 • COVAREN Дрвни декори

  Дебелина 0,35 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 3,400 4,300 5,170 Цената се однесува на м2 пластифици ...

 • COVAREN Уни декори

  Дебелина 0,35 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 3,400 4,300 5,170 Цената се однесува на м2 пластифици ...

 • ALKOREN Високо сјајни декори

  Дебелина 0,4 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 4,050 4,950 5,830 Цената се однесува на м2 пластифицир ...

 • ALKOREN Фантазиски декори

  Дебелина 0,35 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 3,400 4,300 5,170 Цената се однесува на м2 пластифици ...

 • ALKOREN Дрвни декори

  Дебеллина 0,35 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 3,400 4,300 5,170 Цената се однесува на м2 пластифиц ...

 • ALKOREN Уни декори

  Дебелина 0,35 мм Медијапан 18 мм 25 мм 30 мм Цена 3,400 4,300 5,170 Цената се однесува на м2 пластифици ...

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher