Новости

Почитувани, „Новогодишна Честенка“ е новогодишна акција на Солопром која ќе трае до 31 јануари 2018. Главната понуда во акцијата ја сочинуваат електричните, кујнски апарати на Електролукс. Имено, за купени два апарати добивате попуст од 20%. Комбинациите на апаратите се следниве: 1. Рерна + Плоча – На располагање се 15 комбинации. – Редовни цени помеѓу 15-те … [Повеќе...]

Во дрвната индустрија, квалитетот на дрвните компоненти е одлучувачки фактор кај потрошувачите. Покрај декорот и ефектот кај траките, една од најважните аспекти на кантирањето е изгледот на спојот на траката со панелот. Не треба ни да споменеме дека треба да биде одлично обработен, цврст и издржлив. Кантрањето со реактивен полиуретан се докажа како посупериорен метод … [Повеќе...]

Почитувани, Секои четири години компанијата Флеидерер се подложува на интензивен процес со цел да издаде нова и обемна колекција. Новата Design Collection 2017-2020 вклучува широк спектар од 360 декори со разновидни релјефни дизајни на површината. Пред повеќе од месец дена донесовме 9 декори на кујнски плотни, а сега ја надополнивме колекцијата 8 нови декори со … [Повеќе...]

Почитувани, Секои четири години компанијата Флеидерер се подложува на интензивен процес со цел да издаде нова и обемна колекција. Новата Design Collection 2017-2020 вклучува широк спектар од 360 декори со разновидни релјефни дизајни на површината. Некои од декорите се повторуваат од претходната колекција, а тоа се декори кои се сеуште во тренд поради покажаниот голем … [Повеќе...]

Покрај предпознатливиот квалитет на гранитните мијалници, со подобрени својства за разлика од стандардните мијалници на конкурентските компании, Италијанскиот бренд Телма на овогодишниот саем за мебел во Келн претстави новитет кој привлече големо внимание. Станува збор за кујнски предмет со кој ќе ја подобрите Вашата работа во кујната. Солопром Ви ја претставува флексибилната подлога – Roll … [Повеќе...]

После годините изминати во доминација на високо-сјајните површини, матот и длабокиот мат настапуваат на сцената. Овој тренд можеше лесно да се забележи на саемот за мебел во Милано – Салоне дел Мобиле, каде голем дел од презентираните колекции имаа мат финиш. Ваквите структури се сметаат за поприродни и пријатни за корисникот отколку структурите со висок … [Повеќе...]

Системот ELEVATE е произведен со цел да се подобри и зачува здравјето на вработените. Овој систем со висинско подесување за неколку секунди ќе ја промени својата положба од седечка во стоечка. ELEVATE го сочинуваат ногарите со три нивоа кои кријат мотори кои ја регулираат висината на бирото, почнувајќи од минималните 615 до максималните 1280 мм … [Повеќе...]

Деновиве Солопром претстави нова група на производи во кујнскиот сегмент. Па, со досегашните плочести материјали и кујнска галантрија може да одберете од понудата на електрични уреди од шведскиот бренд Electrolux. Компанија која е глобален лидер во уредите за домашна употреба, уреди базирани врз длабок увид на потрошувачите и развиени во блиска соработка со професионални корисници. … [Повеќе...]

COMBI’S e производ создаден како поттик од барањата на клиентите, но и интуицијата на компанијата што го произведува – Инокса, подготвена со ентузијазам да прифати секаква можност за усовршување и да го зголеми своето искуство и знаење во секторот на производство на жичани механизми, преку експериментирања и создавање на најиновативни прототипи. Овој механизам, или ротирачки … [Повеќе...]

COMBI’S e производ создаден како поттик од барањата на клиентите, но и интуицијата на компанијата што го произведува – Инокса, подготвена со ентизијазам да прифати секаква можност и да го зголеми своето искуство и знаење во секторот на производство на жичани механизми, преку експериментирања и создавање на најиновативни прототипи. Наменет за исполнување на хедостапните делови … [Повеќе...]

Ви го претставуваме новиот систем за фиоки од Harn – RITMA CUBE – базиран на добро познатиот и проверен систем за фиоки TRIOMAX. При дизајнот на RITMA CUBE посветено е дополнително внимание на димензиите за сечење и бушење на панелите, правејќи ги компатабилни со дизајните на добропознати брендови во оваа индустрија. Едноставното и брзо монтирање … [Повеќе...]

Почитувани, Ве известуваме дека асортиманот на Солопром го надополнивме со нова категорија на производи: Модиларни системи за сталажи во продавници. Составени од компоненти кои имаат за цел да одговорат на најразличните функционални потреби, ги прават совршени за употреба во продажни салони кои имаат потреба од флексибилен систем за изложување на своите производи. Иако е произведен … [Повеќе...]

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher