Новости

Kinvaro D-M е систем за бифе вратички – производ на австрискиот Грасс, производител на премиум системи за отварање на вратички и фиоки. Kinvaro D-M ги отвара и затвара вратичките со спуштање, односно, со поддигнување. Вратичката за механизмот е поврзана со сајла преку која се подесува и аголот на отварање на вратичката. Дури и моментот на … [Повеќе...]

Италијанската групација Plados-Telma е една од големите производители на кујнски мијалници во светот, која поседува два важни интернационални патенти во врска со употребата на фотокаталитички титаниум диоксидни нано-молекули (TiO2). Оваа технологија на производство на мијалници, се употребува веќе 6 години и се води под називот ARIAPURA. ARIAPURA – технологија со молекули од Титаниум диоксид (TiO2) … [Повеќе...]

Почитувани, Ви претставуваме колекција на 26 декори на оплеменета иверка од Италијанскиот производител SM’art. SM’art е динамична, Италијанска компанија која постојано се развива со имплементација на нов пристап во производството со вклучување на современи технологии, управувањето и непресушниот креативен талент, преку создавање на нови трендови со своите нови декоративни решенија во сегментот на плочести материјали … [Повеќе...]

Најновата колекција на Кроношпан Trends 20/21 е збирка на возбудливи дизајни со воочлив карактер на декорите со најреални текстури и живост во боите. Темата City Vibes е платформа на изглед инспирирана од четири светски најиконски градови. Нивната карактеристична динамика ги исполнува декорите со боја, текстура и интензитет. Барселона е испонета со вкус и боја. Живописноста … [Повеќе...]

Тимот на Солопром отвара можност за вработување на: МАГАЦИОНЕР И ВОЗАЧ НА КАМИОН Со место на вршење на работните задачи во Катланово – 1 позиција Потребно образование, работно искуство, квалификации и вештини:  Средно стручно образование  Возачка дозвола Ц категорија  Претходно искуство како возач на товарно возило  Одговорна и доверлива личност  … [Повеќе...]

Солопром секогаш се стреми во надополнување и освежување на својата понуда на материјали кои се во тренд и механизми и оков за ентериери од докажани брендови и со висок рејтинг во својата бранша. Еден од тие брендови е Grass од Австрија – компанија која веќе 60 години ја одржува својата репутација и уникатен идентитет во … [Повеќе...]

Од својот зачеток, Corian®, во светот на дизајнот и архитектурата, се покажа како совршен медиум за иновации. Добропознат преку својата приспособливост, преку разновидноста на шарите и боите, преку неговата издржливост и чистота, Corian® ги пресретна барањата на модерното живеење. Денес, Corian® е голем извор на инспирација за водечките архитекти и дизајнери во целиот свет, а … [Повеќе...]

Почитувани, Ве известуваме дека ја освеживме нашата понуда на ростфрајни мијалници. Понудата ја сочинуваат модели од новата колекција на ростфрајни мијалници од нашиот долгогодишен партнер – Rodi. Линија на производи кои се издвојуваат по нивниот модерен дизајн, функционалност и елеганција. Мијалниците на Rodi се совршен спој на квалитет и дизајн кои ќе ја истакнат секоја … [Повеќе...]

Почитувани, Ве известуваме дека ја надополнивме нашата понуда со нови модели на рачки и закачалки за мебел.

Доколку планирате на пролет да го реновирате Вашиот стан или ќе реновирате само некоја соба, можеби отварате бизнис и потребен Ви е ламинатен под за Вашите канцеларии, сега е вистинското време и да си го набавите. Поради промена на колекцијата, ги намаливме цените на 20-тина декори на ламинатен под. Меѓу понудените ламинатни подови може да … [Повеќе...]

… се одлучивте за декорот на плотната и моделот на мијалникот, сега дојде ред на чешмата. Нашата скромна понуда ја сочинуваат чешми во повеќе стилови, од најмодерни и авант-гардни до традиционални. „Ергономичноста и квалитетот на употребените материјали се од најголема важност“, велат од Роди – докажан португалски производител на мијалници и нивни додатоци. Заедно со … [Повеќе...]

Современото живеење е раскошно во полето на комуникациите. Мобилните уреди ни ја олесниваат секојдневната работа и живот. Зголемувањето на нивниот број ја зголемува потребата за пристапни струјни и комуникацијски приклучоци. Затоа Солопром одлучи во својот асортиман да претстави иновативни решенија кои овозможуваат дополнување на мобилните уреди и го олеснуваат поврзувањето на мобилните и стационарните уреди … [Повеќе...]