Новости

Го забележавме Вашиот голем интерес кон плотните обложени со Fenix NTM фолија веднаш по нивното претставување на Скопскот Саем за Мебел. Овој интерес се пренесе и во нашиот изложбен салон каде приметивме се почесто користење на Fenix плотните во Македонските кујни. Различни проекти на кујни имаат различни барања. Работната површина кај класичните кујни е поставена … [Повеќе...]

Доколку имате желба да изработите мебел со врамени вратички, со дрвена исполна или стакло, тогаш двата профила на медијапански рамки кои ги претставиме како новитети изминатата недала ќе Ви помогнат и да ја реализирате. Едниот е за изработка на рамки со 8 мм исполна од иверка или медијапан и е достапен во 10 декори, додека … [Повеќе...]

Често се случува од посетителите во нашиот изложбен салон, кои се во потрага по вистинската комбинација за нивниот ентериер, да добиеме пофалби за нашата обемна понуда на материјали и производи. Од економичната оплеменета иверка со меламинска фолија, до ексклузивните оплеменета иверка со високо-сјајна ламинатна фолија и пластифициран медијапан. Кога сѐ ќе се собере, се создава … [Повеќе...]

DUROPAL MICROPLUS – Додатна вредност на ентериерните дизајни Факт е дека бактериите се наши постојани придружници, без разлика дали се наоѓаме дома, на јавни простори, здравствени објекти или болници. Појавувањето на алергии и инфекции се постојан и сериозен проблем. Дури со честа употреба на хемиски детергенти кои користат агресивни супстанции, имаат мал ефект. Така, најдобриот … [Повеќе...]

Трендот води кон нов тренд. Тоа е човековата визија да ја забележи убавината, обликот и користа на необичните предмети, да ја преобликува и да ја истакне и да ја доведе поблизу како би била од наша голема полза. Трендот секогаш еволуира, се менува, се гради и надградува, преминува во нешто друго, но никогаш целосно не … [Повеќе...]

Потенцијалот на FENIX NTM плотните беше забележан на саемот за кујни во Милано 2014, со нагласен тренд кон мат површините на изложените кујни. За разлика од класичните плотни, кои се обложени со ХПЛ фолија (високо пресуван ламинат) каде декорот на фолијата го создава декоративната меламинска хартија импрегнирана во смолите под висок притисок и топлина, кај … [Повеќе...]

Пред овогодишниот саем за мебел во месец Март, Солопром ја зголеми својата понуда на оплеменета иверка, 11 декори избрани од новата колекција на Кроношпан TRENDS 16/17 инспирирани од убавината и едноставноста на Нордискиот и Скандинавскиот дизајн. Деновиве ја дополнивме и нашата понуда на ПВЦ фолии за пластифицирање на медијапан од Ренолит со 9 декори на … [Повеќе...]

Почитувани, Со поволните услови на Кеш експрес кредитот на Охридска банка се отвара голема можност да го опремите Вашиот дом со вистинските нијанси и вистинските материјали. При апликација за кредит, задолжително да се приложи промотивниот саемски леток од Охридска банка. Летокот може да го добиете на штандoт на СОЛОПРОМ во Хала 3, десно по главната … [Повеќе...]

Почитувани, Во прилог на оваа објава (најдолу) можете да спуштите ПДФ документ со наша понуда на користени машини: КАНТЕРИЦА и КОНТАКТНА БРУСАЛКА. Во документот ќе најдете општи и технички информации за машините, нивната набавна цена и почетната цена на наддавање. Поважни информации: Машините се во работна функција во Солопром Бутел; Заинтересираните можат да извршат увид … [Повеќе...]

Проектот на реновирање може малку да го измени изгледот на Вашиот дом или драстично да го промени. Некои од популарните надградби вклучуваат, реновирање на кујните и купатилата, отстранување на ѕидови за да се отвори простор, и друго. Овие промени ќе ги заменат застарениот изгледн на елементите, ќе ја зголеми функционалноста, ќе отвори простор правејќи го … [Повеќе...]

Дизајн, Автентичност, Карактер Задоволство ни е да Ве информираме дека деновиве целосно ја обновивме нашата понуда на ламинатен под. Донесовме декори со различни мотиви кои ги исполнуваат различните барања на различите стилови на ентериер. Автентични дрвни дизајни со традиционални или егзотични шари, некои дополнети со парчиња индивидуални особини кои ќе го доловат нашиот карактер и … [Повеќе...]

Продолжена функционалност и естетика За некои луѓе традиционалното гледиште за изгледот на ентериерот е неприфатливо. Не сакаат пренатрупаност во собата, ниту разни декоративни додатоци закачени за мебелот, но сепак, се составен дел од него. На пример, рачките за мебел,.. Оттаму, и барањето кон архитектите или дизајнерите на ентериери за решение кое не ги вклучува рачките, … [Повеќе...]

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher