Шиберски системи

Производител GRIPPO POZZI – Италија
Опис EVO 2 е систем за шибер врати на плакари кои се поставуваат надвор од елементот. Може да се постават механизми за меко затварање или традиционални стопери за врати. Вратите може да бидат од дрвен панел (пр, иверка) или со алуминиумски рамки со максимална дебелина од 24 мм, и максимална тежина до 50 кг. Минималната ширина на една врата мора да биде 600 милиметри.
Особини

■ Надворешно поставување на вратите;
■ Можност за опремување механизам за меко затварање;
■ Минимална ширина на вратата до 600 мм;
■ Максимална дебелина на вратата до 24 мм;
■ Максимална тежина на вратата до 50 кг.

Финиш Алуминиум
Ценовник

Овде симнете ПДФ документ.

Напомена

Бидејќи се работи за систем составен од повеќе компоненти, лесно се прилагодува кон Вашите барања за замислениот проект. Проектите можат да имаат различна потреба и дизајн, оттаму, и не е можно да се даде фиксна цена за овој систем.

Солопром се бави само со продажба на овие материјали и не изработува спецификација и понуда по нацрт.

За изработка на понуда по нацрт од овој систем потребно е да ангажирате столар или фирма која произведува мебел.

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher