Шиберски системи

Производител ALBATUR – Турција
Опис ALB 8220 SFT е систем кој дозволува поставување на шибер врати кои се монтираат надвор од плакарскиот елемент. Механизмите за меко затварање се скриени во шините и со што се избегнува нарушување на изгледот на самиот елемент. Се поставуваат врати од дрвен панел со дебелини од 16 до 20 мм, и максимална тежина до 60 кг.
Особини

■ Надворешно поставување на вратите;
■ Скриени механизами за меко затварање;
■ Дебелина на вратата од 16 до 20 мм;
■ Максимална тежина на вратата до 60 кг.

Ценовник

Овде симнете ПДФ документ.

Напомена

Ценaта се однесува за две врати со димензија 2500 х 1020 мм. Цената останува иста и доколку ја намалите ширината на вратата.

Во цената се вклучени само шините и сетот тркалца со водилките и механизмите за меко затварање за 2 и 3 врати. (без дрвените панели, т.е без иверката или медијапанот за вратичките или конструкцијата на плакарот)

Солопром се бави само со продажба на овие материјали и не изработува спецификација и понуда по нацрт.

За изработка на понуда по нацрт од овој систем потребно е да ангажирате столар или фирма која произведува мебел.

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher