Шиберски системи

Производител ALBATUR – Турција
Опис SRG 130 е систем за шибер врати кои се монтираат внатре во рамките на плакарскиот елемент. Механизмите за меко затварање се скриени во шините и со што се избегнува нарушување на изгледот на самиот елемент. Се поставуваат врати од дрвен панел (иверка, МДФ) со дебелини од 16 до 22 мм, и максимална тежина до 75 кг.
Особини

■ Внатрешно поставување на вратите;
■ Скриени механизми за меко затварање;
■ Дебелина на вратата од 16 до 22 мм;
■ Максимална тежина на вратата до 40 кг;
■ Брза и лесна монтажа.

Ценовник

Овде симнете ПДФ документ.

Напомена

Цените се однесуваат за врати со димензија 2500 х 1000 мм.

Во цената се вклучени само шините и дел од пропратниот оков. (без исполната. т.е дрвениот панел за вратата)

Солопром се бави само со продажба на овие материјали и не изработува спецификација и понуда по нацрт.

За изработка на понуда по нацрт од овој систем потребно е да ангажирате столар или фирма која произведува мебел.

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher