Electrolux / Машини за садови

Тип Вградлива машина за миење садови – Ширина 600 мм
Бренд Електролукс
Гаранција 2 години
Цена 23,999

ПРЕДНОСТИ

▼ Кликнете овде да ги погледнете предностите

ИЗМИЈТЕ ДО 13 КОМПЛЕТА ВО ЕДЕН ПОТЕГ

Прилагодливата кошница и полица на машината за миење садови, вклучувајќи ги и посебните држачи за кригли за пиво и лентата за ножеви, овозможува флексибилно полнење до 13 комплета.

ЗА БЕЗГРИЖНОСТ, „ИСКЛУЧЕНО“ НАВИСТИНА ЗНАЧИ „ИСКЛУЧЕНО“

Функцијата AutoOff осигурува машината за миење садови воопшто да не
користи енергија меѓу циклусите.

ИЗМИЈТЕ ГИ САДОВИТЕ ПОМЕЃУ ОБРОЦИ – ЗА 30 МИНУТИ

Кога машината ви е полна со користени садови- на пример помеѓу оброкот
во текот на вечерата – можете да го користите брзиот 30-минутен програм
на оваа машина.

ПУШТЕТЕ ЈА МАШИНАТА КОГА ВАМ ВИ ОДГОВАРА

Оваа машина работи кога вие сакате. Кога е во нејзината Delay Start функција, можете да ја наполните кога сакате и да ја програмирате да се пушти кога вам ви одговара. Можете да го одложувате почетокот до 24 часа.

ЕДНОСТАВНО ЦЕЛОСНО МИЕЊЕ

Благодарение на Rinse&Hold програмата, пред да го почнете циклусот на
миење да почекате машината да ви биде полна, без никакви лоши мириси
од валкани садови.

ОСОБИНИ

▼ Кликнете овде да ги погледнете особините

● Машина за миење садови со прилагодена инсталација на висина,
● Програми: 5, температури 4,
● Состав на сушење: Residual heat drying,
● Функција за автоматско исклучување
● Одложување на почетокот 1-24 часа,
● SENSOR CONTROL машина за миење садови,
● Индикатор за сол и средство за плакнење,
● FlexiLift – флексибилна горна кошница,
● Долна кошница: две кошници кои се расклопуваат, жичана рачка,
● Горна кошница: полица за чаши која се расклопува,
● Waterstop состав,
● Енергетска класа/ефикасност на миењето/ефикасност на сушењето:
А / А / А,
● Капацитет на полнење: 13 комплети според IEC стандардот,
● Трошење на вода и енергија: 11 l, 1.05 kWh по програмата на миење: Eco 50
● Програми за миење: AutoFlex 45°-70°, Eco 50°, Intensive 70°, QuickPlus 65°,
испери и заврши,
● Индикатор за преостанато време,
● Сензорите го проценуваат нивото на нечистотија и така ја прилагодува-
ат потребната вода за миењето,
● Индикатори за: светлосен сноп во две бои, одложување на почетокот од
1-24 часа, избор на програми, средство за плакнење, сол, XtraDry,
● Кошница за прибор за јадење,
● Енергетска ефикасност (2010/30/EC): A

ЕНЕРГИЈА

▼ Кликнете овде да ги погледнете податоците

● Приклучок на напојување: 1950W,
● Годишна потрошувачка на енергија: 231 kWh,
● Напон: 220~240 V

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher