Новости

После годините изминати во доминација на високо-сјајните површини, матот и длабокиот мат настапуваат на сцената. Овој тренд можеше лесно да се забележи на саемот за мебел во Милано – Салоне дел Мобиле, каде голем дел од презентираните колекции имаа мат финиш. Ваквите структури се сметаат за поприродни и пријатни за корисникот отколку структурите со висок сјај. Матот е посуптилен и префинет, топол и пријатен на допир но, истотака, мат површините имаат и повеќе функционални вредности.

extreme mat

Структурата Екстрим мат (достапна на ХПЛ ламинати), мека на допир, со нејзиниот иновативен завршен слој обработен со процес кој вклучува електронско зрачење – ги поседува сите предности на ХПЛ површините. Тоа што го прави да се разликува е целосно мат текстури кои се топли на допир. Дополнително, гарантира неспоредлив интензитет на бојата – посебно во декорите кои содржат металик ефекти. Одржување на површините обложени со екстремно мат фолии, како кујнските лица, ѕидовите и друго, е екстремно лесно, дури и во случај на мрсни дамки. Структурата во целост е отпорна на флеки од прсти. Површината е хигиенска и отпорна на популарните средства за чистење и хемиски агенси, растворувачи и средства кои дезинфицираат, што јасно покажува дека успешно може да се употреби како декорација во ентериерот на јавни места – обложување на ѕидови и врати, плотни, шанкови и лица на мебел.

xtreme mat

Доколку одлучивте во Вашите проекти да вклучите материјали со екстремно мат структура, имате можност да одберете од 6-те декори кои ги нуди Солопром. Тоа се декори често се застапени во ентериерниот дизајн, како бела, антрацит, крем, црна и две сиви нијанси. Со овој потег, Солопром ја зголеми својата понуда на материјали со длабоко матирана површина. Започнувајќи со кујнските плотни со Fenix NTM фолија, 2014-та година на Скопскиот саем за мебел, и надополнувајќи ги со своја островска верзија и ѕидна облога и два ПВЦ декори на медијапан.

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher

air max 90 pas cher air max pas cher moncler outlet online moncler sito ufficiale woolrich outlet woolrich outlet online woolrich sito ufficiale abercrombie pas cher hollister pas cher hollister france hollister france soldes moncler outlet moncler outlet online moncler outlet milano piumini moncler outlet louboutin pas cher chaussure louboutin pas cher chaussures louboutin soldes woolrich outlet woolrich outlet online woolrich outlet bologna woolrich outlet milano air max pas cher air max pas cher louboutin pas cher tiffany outlet online barbour paris air jordan pas cher